Degustační vinný set Réva Rakvice

Degustační vinný set Réva Rakvice

Degustační set přívlastkových vín výběr z bobulí, Vinařství Krist Tomáš

Degustační set přívlastkových vín výběr z bobulí, Vinařství Krist Tomáš

Degustační set růžových vín

Tato degustace je určena pro laickou veřejnost. Nejedná se o profesionální hodnotitelskou degustaci. Degustační vinný set z Vinařství Krist Tomáš je určený k ochutnávce vína až pro 10 osob. V degustačním setu naleznete 6 lahví vína a návod na správnou degustaci. Pro správnou ochutnávku je třeba dodržet pořadí vín doporučené naším sommeliérem.
1 216,00 Kč
Skladem
SKU
dvsr
Kup teď a produkt dodáme do 23.06.2021
Degustace růžových vín

Degustace vína je souhrn všech našich vjemů a slouží k určení kvality vína, poznání nových vůní a chutí. Má za úkol dát laické veřejnosti možnost seznámit se s vlastnostmi různých odrůd a ukázat, jaké víno vybírat při dalším nákupu. U degustace hodnotíme barvu, vůni, chuť, tělo, harmonii, celkový dojem a dochuť. Souhrn všech těchto vjemů nám ukáže celkový výsledek hodnoceného vína. Při degustaci postupujeme od vín suchých k vínům sladším, ale roli hrají i jiné atributy, proto doporučujeme dodržet pořadí určené naším sommelierem. Nedílnou součástí degustace je kvalitní „degustační sklenička“ z tenkého, čirého skla, krerá se mezi jednotlivými vzorky proplachuje čistou vodou. Také je důležitá servírovací teplota vína. Za optimální degustační množství se považuje 1/16 litru, tj. cca 6 cl.

Co připravit předem?

A. Jak temperovat víno? S dostatečným předstihem dáte chladit vína do lednice, ideálně do chladící vinotéky. K určení správné teploty a zajištění odpovídajícího servisu doporučujeme použít sommelierské sady obsahující teploměr, otvírák na víno atp., které jsou také k dostání v e-shopu www.vinogalerie.cz

- Bílé víno (není-li uvedeno jinak), podáváme při teplotě 10-12 °C.

- Růžové víno(není-li uvedeno jinak), podáváme při teplotě 10-12°C.

- Červené víno (není-li uvedeno jinak), podáváme při teplotě14-16°C.

- Sekty (není-li uvedeno jinak), podáváme při teplotě 8-10°C.

B. Jak připravit stůl Čisté sklenice z tenkého, čirého skla. Menší se používají pro vína bílá a růžová, sklenice s větším objemem na vína červená. Vyšší úzké (flétny) na sekty. Otvírák na víno. Čistá neochucená pitná voda na proplachování sklenic a čištění úst mezi vzorky.

C. Text sommeliera :

1. Přivítání hostů

2. Naše ochutnávka, neboli degustace, slouží k tomu, aby si každý vybral svou oblíbenou odrůdu.

3. Vína rozdělujeme na zemská, jakostní a přívlastková, která se dále dělí na kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů a výběr z bobulí. Toto dělení je odvozeno od cukru obsaženého v hroznech při sběru. Dále pak vína dělíme podle oblasti (terior), ve které se vinice nacházejí.

4. Proces výroby vína začíná sběrem hroznů s následujícím odzrněním a oddělením třapin od hroznů. Poté se hrozny lisují a šťáva nebo rmut kvasí. Při kvašení se z hroznového cukru díky kvasinkám stává alkohol a oxid uhličitý. Další fází výroby vína je jeho školení, tj. proces, při kterém se oddělují zákalové částice od vína. Pak již následuje láhvování a zrání vína v láhvi.

5. Jak degustovat ? Víno posuzujeme nejprve pohledem, zde hodnotíme především čirost, barvu vína a hustotu (glycerin) – tu poznáme podle stopy zanechané vínem na skleničce po jejím zakroužení. Druhým krokem je posouzení aroma, hodnotíme především ovocné a květnaté tóny. Posledním krokem je samotné ochutnání vína. Pomalu se napijeme, víno chvíli provalíme na jazyku tak, aby víno vyplnilo celou ústní dutinu. Dále si všímáme délky dochuti vína po jeho spolknutí.

6. Degustační set růžových vín

Zweigeltrebe rosé, kabinetní víno 2018, Vinařství Kubík

Merlot rosé, výběr z hroznů 2018, Vinařství Maňák

Frankovka rosé, pozdní sběr 2017, Vinařství Prath

Svatovavřinecké rosé, pozdní sběr 2017, Réva rakvice

Rulandské modré rosé, výběr z hroznů 2018, Vinařství Krist

Placidus, pozdní sběr 2017, Vinařství Rajhrad

Více informací
Vinařství N/A
Počet lahví 6 lahví

Zeptejte se nás:

Zadejte otázku k produktů:Degustační set růžových vín
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Degustační set růžových vín
Vaše hodnocení